Jsem žena, co miluje svou rodinu a svoji práci. Mám ráda českou krajinu, přírodu, moře, hory...Jsem nadšený cestovatel, amatérský fotograf a neúnavný zahradník. Když je všeho na mě moc, zalezu s knížkou nebo sluchátky na uších pod deku, ustrnu v některé jógové pozici nebo vyběhnu do lesa...

Jako Blíženec mám potřebu mluvit, sbírat a předávat informace 🙂 a jako lékařka mám potřebu pomáhat.

Proč vznikly tyto stránky?

Pracuji jako lékařka v oboru gynekologie a porodnictví téměř 20 let, a to jak v soukromé ambulanci, tak v malé okresní nemocnici. Potkávám se tak s velkým počtem žen.
A jaké jsou ?
Některé jsou spokojené a sebevědomé. Znají své tělo a ví, jak žít svůj život zdravě. 
Některým se to však, z různých důvodů, nedaří a potřebují poradit, vysvětlit, vyřešit své zdravotní obtíže.
Ne vždy je řešení jednoduché a krátkodobé. Často je pro trvalou změnu k lepšímu vhodné rychlou „tabletkovou“ léčbu doplnit dlouhodobou změnou životního stylu.
Sama vím, jak žalostně málo času je v běžné gynekologické ambulanci. Když si k tomu ještě uvědomíme ten fakt, že lidský mozek je v průměru schopen správně registrovat informace obsažené v prvních třech větách, jedna návštěva zpravidla nestačí. Odchází sice žena poučená, ale už za dveřmi ambulance má další a další otázky, které ji předtím nenapadly.
Sama sleduji různé webové stránky zabývající se zdravím ženy a svoje pacientky na ně odkazuji, aby si mohly doma v klidu doplnit žádané informace. Přesto ne vždy je obsah těchto stránek dostatečný.
Tento blog tak vznikl z mé potřeby „mít někde“ pro své pacientky sepsané kompletní informace k danému problému tak, jak je znám a používám v praxi.

Co se tady dozvíte?

✓ Proč určitá nemoc, změna, potíže vznikají.
✓ Jaké jsou její příznaky.
✓ Jaká je možnost léčby – používám „klasickou“ západní medicínu, ale nezatracuji ani bylinky, fyzioterapii, psychosomatiku a další alternativní postupy, pokud vím, že fungují správně.
✓ A snad i něco navíc, co vás zaujme a inspiruje.

Co tady určitě nenajdete!

 Celý rozsah informací  - také jsem jen člověk a stále se učím. Můžu však slíbit, že ráda všechny svoje nové poznatky připíšu.
Nejsem schopna dát každé z vás univerzální návod. Každá žena je originál a každé vyhovuje v dané životní situaci jiný postup, jiná rychlost a způsob léčby.
Můžu vás jen poučit, jak nejlépe dovedu a inspirovat ke změně.
Ostatní je jen a jen na vás.

 Jen žena samotná dokáže naslouchat svému tělu a je jediná, kdo může udělat takové změny, aby žila zdravější a spokojenější život.